J&T SPORT TEAM

Rok 2015

Členská základňa sa v r. 2015 rozrástla na 122 registrovaných plavcov a ďalších 40 detí trénovalo v rámci prípravných kurzov. Tréningový proces zabezpečovali 7 stály tréneri, medzi ktorými boli aj naši elitní plavci (Pavol Jelenák, Nikolaj Tóth).

Úspešné napredovanie JTBA pokračovalo aj v r. 2015, keď sme sa zúčastnili 59 plaveckých pretekov. V celkovom počte vybojovaných medailí na Majstrovstvách Slovenska sme sa stali najúspešnejším klubom a oproti roku 2014 sa posunuli v celkovom hodnotení o 2 priečky. Naši plavci si vyplávali spolu 68 zlatých, 37 strieborných a 29 bronzových medailí (vrátane medailí z diaľkového plávania – 2/4/1), pričom sa na stupne víťazov postavilo až 24 z nich. K tomuto úspechu nemalou mierou prispeli aj dvaja noví pretekári v našich farbách Kevin Bielik a Bence Dikácz, ktorí k nám prestúpili s KOMKO Komárno a tréningovo sa celý rok pripravujú pod vedením maďarských trénerov v Komárome.

Lídrom družstva bol Richard Nagy, ktorý nás reprezentoval na všetkých významných svetových plaveckých podujatia roku 2015 (Majstrovstvá sveta v Kazani /RUS/, Majstrovstvá Európy v Netanyi /ISR/). Najlepším Rišovým výsledkom bolo 4.miesto na 400 m polohový pretek na Európskom šampionáte, kde mu k vytúženej medaile chýbalo len 0,05s. Na tomto šampionáte nás reprezentovali aj Pavol Jelenák  a Karin Tomečková. Karin sa zúčastnila aj svetového šampionátu v Kazani.

V ankete Slovenský plavec roku obhájil Richard Nagy prvenstvo z roku 2014.

Celé slovenské plávanie zaznamenalo v roku 2015 významný výkonnostný rast a postarali sa o neho aj naši plavci a to vo všetkých vekových kategóriách, ktorí spolu vytvorili 74 nových slovenských rekordov:

 • Samuel Košťál (9-roční žiaci): 24x
 • Bence Dikácz (11-roční žiaci): 13x
 • Adam Rosipal (mladší juniori): 11x
 • Kevin Bielik (13-roční žiaci): 8x
 • Richard Nagy (muži): 8x
 • Pavol Jalenák (muži): 2x
 • Karin Tomečková (ženy): 2x
 • Matej Uhliarik (10-roční žiaci): 2x
 • Michal Dohnal (11-roční žiaci): 1x
 • Matej Martinovič (9-roční žiaci): 1x
 • Štafeta 4×200 m voľný spôsob (Jelenák, Rosipal, Lacko, Nagy): 1x

V rámci FDP Slovenského pohára žiakov sa na oceňovanom 1.-7. mieste umiestnili Samuel Košťál (2.), Matej Uhliarik (3.), Tamara Rosipalová (4.) a Bence Dikácz (4.).

Rok 2014

Rok 2014 bol pre JTBA veľmi úspešný. Pôvodná členská a trénerská základňa sa stabilizovala. Úspechy výkonnostných plavcov významne zvyšujú kredit klubu a tým aj záujem najmladších detí o plávanie. Počet detí v prípravkách medziročne opäť vzrástol a bazén na Mokrohájskej ulici nám začal byť trochu malý :(. Ku koncu roka 2014 sme registrovali v našich radoch 100 aktívnych plavcov a trénerov, ktorí sú zároveň aktívnymi členmi Slovenskej plaveckej federácie.

Najjagavejšou hviezdou tímu je stále Richard Nagy, pre ktorého bol rok 2014 najúspešnejším v celej jeho plaveckej kariére. Počas roku sa predstavil na obidvoch vrcholných plaveckých podujatiach – ME v Berlíne (7.miesto na 1.500 m voľný spôsob + 2 x 8.miesto na 800 m voľný spôsob a 400 m polohový pretek) a MS v krátkom bazéne v katarskej Dohe (8. miesto na 1.500 m voľný spôsob).

Jedným z najsilnejších výsledkov roku 2014 bolo víťazstvo Richarda Nagya v ankete Plavec roku 2014.

Kvalita našich plavcov sa v plnej miere prejavila na súťažiach Majstrovstiev Slovenska. Za celý rok si naši reprezentanti vybojovali spolu 45 zlatých, 31 strieborných a 26 bronzových medailí, čím sme sa stali absolútne najúspešnejším slovenským plaveckým klubom roku 2014. K tomuto úspechu nám pomohlo aj 7 národných titulov v diaľkovom plávaní. Bez ich započítania by sme obsadili tiež výborné 3. miesto za SPK Bratislava (41 zlatých medailí) a Kúpele Piešťany (40 zlatých medailí).

Slovenské rekordy sa nám v roku 2014 darilo lámať ako na bežiacom páse a postarali sa o ne:

 • Michal Dohnal – 6x
 • Samuel Košťál – 6x
 • Richard Nagy – 6x
 • Matej Uhliarik – 4x
 • Karin Tomečková – 1x

Úspechom sa skončilo aj účinkovanie našich plavcov v FPD Slovenskom pohári žiakov, kde Michal Dohnal obsadil 2. miesto a Matej Šujanský 3. miesto. Do prvej sedmičky, ktorá za umiestnenie získala týždňový pobyt v kúpeľoch Dudince, sa dostal aj Matej Baláž.

Po dlhom čase sme obnovili a výrazne vylepšili klubovú internetovú stránku. Úspešne sme spustili tiež prezentáciu klubu cez facebook. Za prvý rok sme získali takmer 500 fanúšikov a stali sa na FB jednoznačne najúspešnejším slovenským plaveckým klubom.

Rok 2013

V roku 2013 nastali v našom klube zásadné zmeny. Zmeniť klub sa rozhodli viacerí seniorskí a juniorskí reprezentanti (Katarína Filová, Tomáš Klobučník, Katarína Listopadová, Michal Navara, Tibor Holický) alebo niektorí ukončili svoju bohatú športovú kariéru (Katarína Milly). Táto zmena bola logická, nakoľko viacerí reprezentanti prišli do nášho klubu z dôvodu spoločnej prípravy pred olympijskými hrami v Londýne v roku 2012. Napriek tejto zmene sme v priebehu celého roku svojimi výsledkami dokazovali, že patríme medzi najúspešnejšie plavecké kluby na Slovensku.

Postavenie lídra nášho tímu pripadlo v r. 2013 Richardovi Nagyovi, ktorý nás veľmi úspešne reprezentoval na všetkých významných svetových plaveckých podujatiach tohto roku (MS v dlhom bazéne v Barcelone, ME v krátkom bazéne v Herningu). Richard na MS v Barcelone, ako prvý slovák, pokoril hranicu 8 minút v disciplíne 800 m voľný spôsob. Po roku 2012, keď ako prvý slovák zaplával 1.500m v krátkom bazéne pod 15 minút, to bol druhý rekord, ktorý sa nezmazateľne zapíše do dejín slovenského plávania. Rišovym najhodnotnejším výkonom v roku 2013 bol 1.500m voľný spôsob v dánskom Herningu (854 bodov). Hlavne vďaka skvelým výsledkom na týchto pretekoch si Richard vybojoval druhé miesto v ankete Najlepší slovenský seniorsky plavec roku 2013.

V závere roku svojimi výkonmi potešil aj Pavol Jelenák, ktorý v rakúskom Salzburgu vytvoril v disciplínach 200 a 400m voľný spôsob druhé najhodnotnejšie historické slovenské seniorské výkony.

Počas celého roku naši plavci 14 krát prekonali slovenský rekord:

 • Richard Nagy – 9x
 • Karin Tomečková – 3x
 • Michal Dohnal – 2x
 • Matej Uhliarik – 1x

V rámci majstrovstiev Slovenska sa nám podarilo vybojovať spolu 49 medailí (17/14/18) a to vo všetkých vekových kategóriách.

V roku 2013 sme úspešne naštartovali projekt zapojenia našich seniorských reprezentantov, ako plaveckých inštruktorov pre najmladšie deti.

Malé, ale o to hodnotnejšie zmeny nastali aj na postoch trénerov, kedy naše rady rozšírila Zuzana Košťálová, ktorá okrem trénovania, sama stále pretekársky pláva a tiež pôsobí v rámci štruktúr Slovenskej plaveckej federácie.

Rok 2012

Športová príprava v J&T Sport Team v r. 2012 bola primárne zameraná na prípravu plavcov pre Letné OH v Londýne. V rámci tréningovej skupiny Gabriela Barana sa sústredila najsilnejšia zostava plavcov v histórii klubu – 8 seniorských reprezentantov (K. Filová, P. Gutyan, P. Jelenák, T. Klobučnik, K. Listopadová, K. Milly, R. Nagy, K. Tomečková) a Michal Navara. Cieľom každého bolo splnenie veľmi prísnych limitov pre účasť na OH a následne úspešná reprezentácia v Londýne. Po zverejnení dodatočnej nominácie sa nakoniec podarilo účasť vybojovať trom našim členom – Kataríne Filovej, Kataríne Listopadovej a Tomášovi Klobučníkovi. Stali sme sa tak absolútne najúspešnejším plaveckým klubom v SR, čo do počtu získaných miesteniek na OH (3 z 5). Výsledky našich plavcov na OH v Londýne:

 • Katarína Filová: 100m voľný spôsob – 31. miesto, 200m voľný spôsob – 28. miesto
 • Katarína Listopadová: 200m pol. preteky – 28. miesto
 • Tomáš Klobučník: 200m prsia – 23. miesto

Súčasťou slovenskej výpravy v Londýne bol aj náš triatlonista Richard Varga, ktorý pri svojej premiére na OH obsadil pekné 22. miesto.

Plavecká sezóna r. 2012 bola súťažne mimoriadne bohatá, keď ďalšími tromi vrcholmi sezóny boli európske majstrovstvá v dlhom bazéne v maďarskom Debrecéne a európske a svetové majstrovstvá v krátkom bazéne vo francúzskom Chartres resp. tureckom Istambule. Na týchto podujatiach nás úspešne reprezentovali Katarína Filová, Peter Gutyan, Katarína Listopadová, Pavol Jelenák, Tomáš Klobučník a Richard Nagy. Poslední traja menovaní sa v rámci nich prezentovali aj prekonaním 9 národných rekordov (Klobučník – 6x, Nagy – 2x, Jelenák – 1x).

V rámci piateho kola seriálu svetového pohára v plávaní v Berlíne sa podarilo Richardovi Nagyovi vybojovať historické 3. miesto v disciplíne 1.500m voľný spôsob.  Okrem toho na 400m voľný spôsob obsadil 4. miesto. Na obidvoch tratiach zároveň vytvoril slovenské seniorské rekordy.

Dominancia našich plavcov sa prejavila aj v rámci ankety Plavec roku 2012, ktorú vyhral Tomáš Klobučník a Richard Nagy obsadil druhé miesto. Medzi ženami bola Katarína Listopadová tretia.

Rok 2011

K najväčším úspechom členov J&T Sport Team patrili v r. 2011:

 • 2×6. miesto Svetový pohár Berlin 2011
 • 7.miesto Svetový pohár Berlin 2011
 • 8.miesto Svetový pohár Berlin 2011
 • 16.miesto Svetový pohár v triatlone Auckland 2011
 • 3.semifinalove umiestnenia ME 2011 v Szieczine

J&T Sport Team v r. 2011 tvorí jadro slovenskej seniorskej reprezentácie v plávaní aj v triatlone, kde šancu na kvalifikovanie sa na OH 2012 v Londýne malo 7 športovcov z toho traja plavci už splnili kvalifikačný B-Limit na majstrovstvách sveta v Shanghaii, ktoré sa konali v júli 2011.

Rok 2010

V priebehu roka 2010 pokračoval J&T Sport Team s prípravou športovcov na najvyššie podujatia ako sú majstrovstvá Európy a  majstrovstvá sveta v plávaní a v triatlone.

V priebehu roka sa rozšírilo členstvo J&T Sport Team o 22 nových členov na súčasných 69 a začal s výukou najmenších detí od 4-8rokov..

Zásluhou Richarda Vargu dosiahol J&T Sport Team titul majstra sveta v auquatlone. Medzi ďalšie cenné úspechy patrili:

 • 4.miesto OH mládeže Singapour 2010
 • 1.miesto MS seniorov v aquathlone Budapest 2010
 • 6.miesto Svetový pohár Stockholm 2010
 • 8.miesto Svetový pohár Stockholm 2010

Rok 2009

V priebehu roku 2009 pokračoval J&T Sport Team vo výchove a príprave mladých plavcov a triatlonistov. V priebehu roka sa rozšírilo členstvo J&T Sport Team o 16 nových členov na súčasných 47. Členovia združenia sa stabilizovali v seniorských kategóriách na domácej pôde na najvyšších priečkach v športových odvetviach – plavec, plavkyňa a triatlonista  roka.

Medzi dosiahnuté výsledky podpory plavcov v roku 2009 možno zahrnúť:

 • J&T Sport Team malo v plávaní šesť plavcov v seniorskej a dvoch plavcov v juniorskej reprezentácii
 • V decembri 2009 sa v Istanbule konali Majstrovstvá Európy juniorov, kde združenie zaznamenalo jednu účasť vo finále zásluhou Kataríny Filovej (9. miesto) a dve účasti v semifinále zásluhou Kataríny Filovej (18. miesto) a Kataríny Listopadovej (19. miesto).
 • V oblasti triatlonu sa vďaka podpore združenia darilo úspešne reprezentovať združenie ako aj Slovenskú republiku, pričom malo združenie dvoch reprezentantov v seniorskej a štyroch v juniorskej kategórii. Hlavným dosiahnutým úspechom bolo 10.miesto na ME do 23rokov zásluhou Richarda Vargu.

 Rok 2001 – 2008

Občianske združenie J&T Sport Team bolo založené v roku 2001. V rokoch 2001-2006 poskytoval J&T Sport Team športové vyžitie mladým talentom, predovšetkým triatlonistom a podporoval tiež ďalšie športové akcie na území Slovenskej republiky. V nasledujúcich rokoch sa združenie sústredilo na podporu športovcov v oblasti plávania a triatlonu, pričom sa zameriavalo najmä na vyhľadávanie mladých talentov. J&T Sport Team tvorí jadro slovenskej seniorskej reprezentácie v plávaní a triatlone, kde šancu na kvalifikovanie sa na OH 2012 v Londýne má 6 športovcov. Z plávania traja plavci už splnili kvalifikačný B-Limit a tiež jeden triatlonista.

V priebehu roku 2008 pokračoval J&T Sport Team v príprave plavcov ako aj triatlonistov na medzinárodnej úrovni. Príprava plavcov bola zameraná na ich zdokonaľovaní na úrovni výkonnostného plávania a bola tiež zahájená výučba detí a následné zdokonaľovanie jednotlivých plaveckých štýlov. Začala sa tiež príprava zdravotne postihnutých plavcov na medzinárodnej úrovni

Medzi najvýznamnejšie výsledky plavcov dosiahnuté v rokoch 2001 – 2008 možno zahrnúť:

 • 5.miesto na majstrovstvá Európy juniorov
 • 6.miesto na svetovom pohári
 • 3.miesto na paraolympijských hrách v Aténach v roku 2004
 • 2.miesto na ME juniorov v Lisabone v roku 2006
 • 4.miesto na paraolympijských hrách v Pekingu v roku 2008
 • 3.miesto na EYOF Belehrad 2008
 • seniorské a juniorské tituly na majstrovstvách Slovenska
 • prekonané juniorské a seniorské tituly

V oblasti triatlonu sa vďaka podpore združenia darilo úspešne reprezentovať Slovenskú republiku a medzi hlavné dosiahnuté úspechy patrili:

 • 5.miesto na európskom pohári
 • medailové umiestnenia na majstrovstvách Slovenska v mužských a juniorských kategóriách