Plavci J&T Sport Teamu zbierali na dlhých tratiach medaily a osobné rekordy!

Preteky sa uskutočnili netradične v nedeľu 17.3. Niektorí plavci oddychovali pred pretekmi v Žiline a tak mali šancu sa predviesť predovšetkým mladí plavci nášho klubu. Najúspešnejšiou plavkyňou J&T sa stala Sára Orosz, ktorá zvládla 400VS a 800VS po taktickej aj technickej stránke na výbornú a vybojovala dve cenné zlaté medaily. Ďalšie zlato vybojoval na 400VS Jakub Ferenčík. Zbierku strieborných medaily rozšírilo viac našich plavcov. Veronika Baranová dohmatla na 400VS za Cibulkovou z FTVŠ UK v čase 4:48. Ema Prelovská pridala ďalšie striebro v peknom osobnom rekorde 5:34. Vo veľkých osobákoch sa predviedol na 400VS tiež Simon Straka, Lucia Šimová, Tomáš Pavelka a Matej Kubinský, všetci získali druhé miesta. Sára Stašiniaková vo skvelom prevedení na 400VS zaslúžene získala bronzovú medailu. Na dvojnásobnej trati (800VS) sa predviedli v dobrom svetle Matúš Labanič, ktorý prekonal svoje osobné maximum o viac ako 20 sekúnd. Šimon Ďurák bral na tej istej trati striebro. Simon Straka o viac ako 40s prekonal svoje maximum a za svoj výkon bral na 800VS bronzovú medailu. Najdlhšiu bazénovú trat 1500VS absolvovala iba Tamarka Chládeková. V perfektnom predstavení zmazala zo svojho osobáku takmer pol minúty a v kategórii so staršími ročníkmi brala po zásluhe striebornú medailu.

Ďakujeme všetkým našim plavcom za vzornú reprezentáciu nášho klubu!