Putovný pohár Slovenského raja

Uplynulý víkend sa naši plavci zúčastnili pretekov v Spišskej Novej Vsi, kde zo všetkých síl bojovali o Putovný pohár Slovenského raja. Pretekov sa zúčastnilo 18 klubov, bodovaných bolo prvých 5 miest z každej disciplíny. Vyhral plavecký klub z Ukrajiny NASTART Uzhorod z celkovým počtom bodov 205. My sme obsadili druhú priečku so 192 bodmi. S Uzhorodom sme si oproti minulému roku vymenili 1. a 2. priečku. Celé preteky sme súperili a prehra bola veľmi tesná. Všetky deti to veľmi prežívali a snažili sa zo všetkých síl vybojovať čo najviac bodových umiestnení. Najviac zlatých medailí (4) si prekvapujúco doniesol domov Martin Trcka, ktorý v ročníku 2012 v 25 m disciplínach nenašiel premožiteľa. Liane Žuffovej sa tieto preteky veľmi podarili a domov si viezla 8 medailí, 6 z individuálnych disciplín (50VS, 100VS, 50P, 100P, 200P, 50M) a 2 zo štafiet. Všetky prsiarske dispcilíny plávala veľmi dobre a tak isto svoje obľúbené šprintérske disciplíny. Na trati 50VS si vyplávala 4 najlepší bodový výkon časom 31,94, čo predstavuje 370 FINA bodov. Jej brat Tomáš získal 3 zlaté, 2 strieborné a 1 bronzovú medailu. Ukázal, že keď má motiváciu vie zamakať. Simon Straka sa konečne na 100VS dostal pod hranicu 1:10 a časom 1:08,53 získal 3. miesto. Bodoval v znakových disciplínach 100 a 200Z. Domov si priviezol 5 cenných kovov. Emka Novotná si z bazéna vylovila 1 zlatú medailu v disciplíne 50Z, 1 striebornú medailu 100Z časom 1:54,04 a 2 bronzové medaily v disciplínach 50 a 100VS. Výborne plával aj Martin Dohnál, ktorý tak isto ako Emka získal 4 medaily. Sára Orosz zaplávala 7 najlepší bodový výkon na 200VS časom 2:38,95 (335 bodov). Získala 1 striebornú medailu na 100Z a 1 bronzovú medailu na 100PP. Matej Sedlák si zaplával krásne osobné rekordy a vybojoval 3 cenné kovy. Po 1 medaile si domov niesli Evka Matejovičová, Martin Ďurči, Mišo Ferenčík, Mišo Pasiar. Tomáš Pavelka prekvapil výbornym výkonom na 50M časom 37,70. Sára Stašiniaková si zaslúži veľkú pochvalu za technické zlepšenie vo všetkých disciplínach, čo viedlo ku krásnym osobným rekordom. Všetky deti vzorne reprezentovali náš klub. Patrí im veľká vďaka a gratulácia k nových osobným rekordom.