Plavci J&T Sport Teamu skončili v medailovom poradí na M-SR mladších žiakov na 3. mieste.

Cez víkend sa v Nových Zámkoch uskutočnil vrchol zimnej sezóny pre mladšie žiactvo. Našu výpravu tvorilo 7 plavcov, ktorí od piatku do nedele podávali veľmi kvalitné a pekné výkony. Našim najúspešnejším plavcom sa stal Samuel Košťál, ktorý vybojoval 7 zlatých, 1 striebro a prekonal 3 slovenské rekordy v disciplínach 100Z, 200Z a 200M. Na motýľovej dvojstovke išlo o prekonanie najstaršieho slovenského rekordu z roku 1977! Avšak veľmi cenné bolo napríklad 2. miesto na 200P, kde si Samo poradil ako neprsiar s chalanmi, ktorí sa na túto disciplínu zameriavajú. Jeho záverečnú päťdesiatku, kde predbiehal prsiarskych špecialistov, veľmi emotívne znášali tréneri i prizerajúci sa rodičia dotknutých plavcov 🙂 Najhodnotnejší výkon podal na 800VS, kde sa pokúšal atakovať čas pod 9:20. Nakoniec z toho bolo iba 9:23. Maťo Martinovič nezostal oproti Samovi pozadu. Do Bratislavy sa mu podarilo doviesť z majstrovstiev celkom 7 medaily. Veľké osobáky a naozaj kvalitné výkony podal na 400VS, 400PP alebo 200M. Celé majstrovstvá plával ako dobre namazaný stroj a celkom iste zaslúži za svoje snaženie pochvalu. Veľmi pekne plávala Liana Žuffová, ktorej utiekla o kúsok medaila v disciplíne 50VS. Ďalšie veľmi pekné umiestnenia si vybojovala na tratiach 200VS a 100PP. Matej Sedlák sa umiestnil na skvelom 7. mieste na 100Z a 5. mieste na 200Z. Tomáš Pavelka, Barbora Labaničová a Matej Kubinský si celé preteky robili veľké osobné rekordy a za odvedené výkony im patrí veľká vďaka! Plavci J&T zanechali na M-SR v Nových Zámkoch skvelý dojem. Všetkým pretekárom gratulujeme!