Plavci J&T Sport Teamu získali pohár ORCA CUPu

Tento víkend sa konal ďalší plavecký maratón. Tentoraz ho plavci nášho klubu absolvovali na Pasienkoch, kde sa konala prestížna akcia ORCA CUP. Tejto súťaže sa zúčastnili silné oddiely z Maďarska, Slovinska, Ukrajiny ako aj z Kanady. Mladé nádeje J&T Sport Teamu ukázali veľkú silu, keď vylovili z bratislavskej päťdesiatky celkom 16 cenných kovov, získali 11 finálových umiestnení a v medailovom súčte skončili na 5. mieste z takmer 60 klubov. Dokonca v kategórii žiactva vybojovali pohár a obrovskú tortu za najlepšie družstvo na základe súčtu bodov. Z našich najmladších opäť žiaril Samo Košťál, ktorý zaplával v disciplínach 100M a 100Z slovenské rekordy. Celkom vybojoval 5 zlatých. Sára Orosz plávala skvele 100VS (1:17), nakoniec vybojovala pre klub 4 cenné kovy. Lucia Šimová bola dvakrát strieborná a Matej Martinovič bral jednu zlatú a jednu striebornú medailu. Hlavne jeho súboj so Samom Košťálom na 100VS zdvíhal divákov zo sedadiel.
Medzi staršími bola najvyťaženejšiou plavkyňou Veronika Baranová, ktorá lámala jeden osobný rekord za druhým. Jej posuny na 200VS a 200P brali dych. Celkom plávala päťkrát finále a vybojovala krásny bronz na 200P. Markéta Fiedorová sa prezentovala skvelými časmi na 400VS (4:49) a 200VS (2:14), plávala dvakrát finále a získala dve medaily. Jakub Farkaš potvrdil rastúcu formu pred majstrovstvami. V napínavom finále 200P dohmatol v čase 2:40, čo je zlepšenie o 5 sekúnd oproti Grazu pred 14 dňami! Tamara Rosipalová a Tamara Chládeková si tiež skúsili, aké je to plávať v búrlivej finálovej atmosfére. Nesmieme zabudnúť na obrovský počet osobákov, ktoré si spravili aj ďalší naši plavci Teo Szendrey, Michal Ferenčík, Liana Žuffová, Šimon Ďurák, Barbora Labaničová, Katarina Krídlová, Matúš Labanič, Sára Stašiniaková, Ema Prelovská.
Náš oddiel sa predviedol vo výbornom svetle. Dufam, že budú naši plavci v takýchto výkonoch pokračovať.