Jarné plavecké nádeje BAO

Uplynulý víkend sa naši mladí plavci zúčastnili pretekov Jarné plavecké nádeje BAO. Z celkového počtu 11 klubov sa J&T Sport Team umiestnil na prvom mieste, získaním 36 medaily. Našou najúspešnejšou plavkyňou bola Sára Orosz (r.n. 2009), ktorá premenila 4 štarty na 4 zlaté madaily. Na 50VS časom 35,14 získala 286 FINA bodov a na 100VS 284 bodov (1:17,39). Martin Dohnál (r.n. 2010) získal zlatú medailu na 50Z časom 47,87 a v ďalších 5 štartoch sa umiestnil na 2. miestach. Tomáš Žuffa si na oboch prsiarskych tratiach (25P a 50P) vyplával 2 zlaté medaily, v ostatných disciplínach sa umiestnil na 3. mieste. Tak isto Miško Pasiar vo svojom ročníku 2011 kraľoval v prsiarskych disciplínach (2 zlaté medaily). Emka Novotná si vybojovala tri strieborné kovy a jeden bronz. Lucia Šimová presiahla 200 bodovú hranicu na 100VS a 100PP (2 strieborné medaily). Na trati 100Z získala zlato časom 1:34,25. Sára Stašiniaková kraľovala vo svojej najobľúbenejšej disciplíne 50M v osobnom rekorde 44,58. Na 100Z si vyplávala striebornú medailu. Súrodenci Ferenčíkovi si domov priviezli 2 bronzové kovy, Miško na 100Z a Petra 100P. Tamarka Novosadová svoju premiéru na pretekoch premenila na 2 cenné kovy (25P a 50P). Ďalšími medailistami boli Jakub Trčka (50M 3.miesto) a Matejovičová Evička (100Z 2. miesto a 100PP 3. miesto). Aj napriek bohatej medailovej zbierke si uvedomujeme naše nedostatky a tešíme sa na ďalšie tréningy, ktoré nás posúvajú ďalej.