Putovný pohár Slovenského raja patrí na rok 2018 J&T Sport Teamu!!!

Naši plavci absolvovali svoje prvé tohtoročné preteky v ďalekej Spišskej Novej Vsi. O putovný pohár Slovenského raja bojovalo 24 klubov z celého Slovenska a 2 veľmi silné kluby z Ukrajiny. Pohár bol udelený družstvu s najvyšším počtom bodov získaných počas náročného dvojdňového programu. Naša výprava bola čo do počtu plavcov jednou z najmenších, avšak tento deficit bol vrchovatou mierou dobehnutý predvedenými výkonmi. J&T Sport Team získal celkom 31 medail, z toho 20 zlatých, 7 strieborných a 4 bronzové. Najviac sa o to zaslúžil Samo Košťáľ (8 medail), ktorý predviedol veľký posun na prsiarskych tratiach. V motýľkarskej stovke vlnil po obrátkach viac ako 7 metrov a začal tak zúročovať nácvik vlnenia z tréningových jednotiek. Simon Straka (8 medail) sa predviedol v najlepšom svetle na znakárskych a prsiarskych stovkách a dvestovkách. Plával skvele technicky a zároveň naozaj veľmi pekné časy. Sára Orosz (7 medail) plávala veľmi dobre dvestovky, za tú kraulovú dostala od usporiadateľov dokonca pohár za bodovo najhodnotnejší výkon 9-ročného žiactva. Poháre za najlepšie výkony vo svojej kategórii dostal tiež Samo a Simon. Lucia Šimová (4 cenné kovy) zvíťazila na 200Z, krásne a rýchlo plávala tiež všetky kraulové disciplíny a zaslúži si pochvalu. Sára Stašiniaková (1 zlatá medaila) zvíťazila v motýľovej paťdesiatke. Veľmi spokojná bola tiež trénerka Saška za 100Z a 100VS. Mišo Ferenčík vybojoval zaslúžené striebro v najdlhšej znakárskej trati a obrovský osobák si urobil na 200VS. Ema Prelovská sa vyrovnáva s novými tréningovými podmienkami a samozrejme ťažšími tréningovými dávkami a tak niektoré výkony neboli ešte podľa predstáv. Ale 100Z a 100PP boli výborné, výrazný progres očakávame v ďalších mesiacoch. Tomáš Pavelka mal smolu, že jeho ročník bol vo výsledkovej listine spoločne so staršími. Inak by bral na 200Z medailu. Opäť sa prezentoval mnohými osobnými rekordmi a ukazuje, že na sebe neustále tvrdo pracuje. Naše slniečko a kúzelníčka s kartami Barborka Labaničová si odviezla zo Spišskej 5 nových osobákov a perfektný výkon na 200Z.
Náš tím bojoval usilovne celé dva dni. O putovný pohár súperil hlavne s ukrajinským Uzhgorod a Liptovským Mikulášom. Bolo to tesné, ale pohár sme si nakoniec odviezli do Bratislavy. Niektoré deti boli na pretekoch prvýkrát samé a zvládli to viac než dobre. Skvelé jedlo a ubytovanie taktiež prispelo ku kvalitným výkonom.
Všetkým plavcom nášho klubu ďakujeme za vzornú reprezentáciu.