M-SR starších žiakov bolo v znamení osobných rekordov a pekných umiestnení

Tento rok zimné majstrovstvá hostil Dolný Kubín, tak sme mohli obdivovať krásy slovenskej prírody viac ako 4 hodiny tam a späť z vagónu slovenského rýchliku. Celý pobyt sa o nás starali v penzióne Kuzmínovo, ktorý ležal 10 minút pešo od bazénu, priamo v lese, líšky nám dávali dobrú noc :) Cieľom našej 5-člennej výpravy bolo urobiť na majstrovstvách čo najviac osobných rekordov a ukoristiť čo najviac umiestnení do 10. miesta. Obe dve úlohy boli splnené nad očakávania, dokonca sme si odniesli jedno cenné medailové umiestnenie.

Najúspešnejšou pretekárkou a veľkým prekvapením ročníku 2003 bola Veronika Baranová. Celé preteky sa pohybovala vo výsledkovej listine na špici a s chuťou preháňala tie najlepšie slovenské plavkyne. Jej veľká chvíľa prišla na 400VS, kde si doplávala v čase 4:46 pre bronzovú medailu. Mohla si priniesť aj dva ďalšie cenné kovy, ale na 800VS bola nešťastne starým časom v nekontaktnej rozplavbe a celé preteky si musela odplávať sama vo svojom tempe ďaleko pred svojimi súperkami. K bronzu jej chýbali štyri desatiny, ale neplakali sme … nabudúce to zacinká aj na 800VS. K týmto úspechom sa pridali tri piate miesta a obrovský osobný rekord na 400PP… o takmer 11 sekúnd. Je až neuveritelné, aký pokrok Veronika urobila za posledné tri mesiace. Tréner skladá klobúk.

Katarína Krídlová bojovala znovu ako levica. Mám veľkú radosť z jej 5. miesta na 200M. Ďalšia dvojstovka, tentokrát prsiarska, v krásnom osobáku a pekné 7. miesto. Kataríne sa dokonca podarilo splniť limit do Útvaru talentovanej mládeže v disciplíne 400VS, kde sa konečne dostala pod 5 minút! Gratulácia.

Chlapci zbierali osobáky ako huby po daždi. Šimon Ďurák takmer o 50 sekúnd prekonal svoje maximum na 1500VS. Ďalšie výkonnostné posuny zaznamenal na všetkých kraulových tratiach… okrem 400VS. Tam sa radoval z krásneho času, hoci čas bol po 350 metroch… Organizátori ho nahnali do posledných 50 metrov, avšak utieklo veľa času. Zlepšenie osobného maxima musí čakať na nový rok. No, budeme si o tom rozprávať ešte veľa rokov :) Šimon ešte ukoristil pekné 6. miesto na 400PP, takže z jeho pohľadu určite spokojnosť.

Jakub Farkaš osobákmi tiež nešetril. V disciplíne 200M otáčal asi piaty na stovke, ale ukázal svoj fyzický fond a predal naplávané metre motýlom. Bolo z toho 7. miesto a osobné maximum. Ešte o jedno miesto sa posunul vo výsledkovej listine na 200P, kde dohmatol na 6. pozícii. 400PP bola tiež veľmi dobrá … No, kto by to bol povedal na začiatku sezóny.

Matúš Labanič vykúzlil osobáky vo všetkých disciplínach a splnil tak to, čo sme si predsavzali. Matúš sa tiež ukázal ako kráľ humoru a často nás pri jeho odzbrojujúcich hláškach chytali opakované kŕče do brucha. Čo by sme bez neho na pretekoch robili… ďakujeme Matúš.

Všetkým plavcom gratulujem a ďakujem im za vzornú reprezentáciu klubu.