Plavci J&T zbierali na začiatku sezóny medaile v Trenčíne

Cez víkend 23.-24.9. sa v Trenčíne uskutočnilo 4. kolo Slovenského poháru žiakov. Na túto akciu J&T nominovalo 7 plavcov. Tí nakoniec vylovili z trenčianského bazéna 23 cenných kovov a niekoľko veľmi kvalitných osobných rekordov.

Najúspešnejšou plavkyňou celých pretekov sa stala s piatimi zlatými medailami Markéta Fiedorová. Tá sa po nervóznej prvej disciplíne dostala do tempa a ozdobila pretek krásnymi osobnými rekordami na 200M, 200Z, a 200P. V znakárskej dve-stovke ohromila zlepšením o neskutočných 7 sekúnd. Na prsiarskej dve-stovke si odbila svoju premiéru a je odhodlaná výrazne vylepšiť v priebehu sezóny tento spôsob. Predovšetkým kvôli polohovým pretekom.

Samko Koštál pozbieral 4 zlaté medaile, 1 striebornú a 1 bronzovú. Preteky ozdobil predovšetkým svojou parádnou disciplínou 200M. Na 200VS a 400VS si urobil osobné rekordy a rovnako ako Markéta si odbil premiéru na 200P. Ukázal, že keď sa rozhodne plávať akúkoľvek trať, dokáže sa dostať vždy do slovenskej špičky v rámci svojej vekovej kategórie.

Maťko Martinovič v Trenčíne robil osobné rekordy ako hrom. Na 200M o 8 sekúnd, na 200Z o 5 sekúnd. Získal 1. miesto v krauliarskej a znakárskej dve-stovke, k tomu pridal dva bronzy z motýlových tratí a dve striebra na 100VS a 400VS.

Tamara Rosipalová bojovala s tréningovým výpadkom a na pretekoch to bolo občas poznať. Ale bojovala so zápalom a nakoniec doviezla do Bratislavy 2 strieborné medaile zo znakárskych tratí a celkom 3 osobné rekordy. Najviac asi potešil ten zo 100M. I keď posledný bazén bol ešte stále nočná mora, predchádzajúce tri sa už dali nazvať pekným motýľom :). Len tak ďalej.

Druhá Tamara Chládeková mala z ťažkého týždňa svalovicu a bojovala s veľkou únavou. Prvý deň nevyšiel podľa predstáv, ale ten druhý už bol celkom iná káva. Tri osobné rekordy a nakoniec celková spokojnosť s prvým pretekom sezóny. Od trénera má veľkú pochvalu za tvrdú prácu, ktorú pri tréningoch každý deň odvádza.

Medailovú zbierku rozšírili aj mladí dravci.

Simon Straka všetkým ukázal, kto je najlepší v ročníku 2008 široko ďaleko. Ani v jednej disciplíne nenašiel premožiteľa a pri odchode sa mohol pochváliť 4 zlatými medailami.

Emka Prelovská prišla na nedeľný program a ukoristila veľmi pekné 6. miesto z 200PP a 100VS.

Plavci J&T sa predviedli na samom začiatku sezóny v skvelom svetle a ukázali, že patria medzi absolútnu slovenskú špičku.

Ďakujeme.